Mráz pod kůží

Pět bývalých snowboardistů, pět bývalých kamarádů, pět bývalých soupeřů ve sportu se potkává po deseti letech v horském resortu Le Rocher ve francouzských Alpách, kde se tenkrát připravovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů. Tehdy se něco stalo. Něco, co zamávalo s životy všech. A teď se na inkriminovaném místě setkávají zase, ale vůbec netuší, kdo je tam pozval a podezírají tak jeden druhého. Milla, Brent, Curtis, Heather a Dale. Kdysi k nim patřila Saskia, Curtisova sestra, a půvabná Odette. Jenže první z nich je deset let pohřešovaná a ta druhá se po úraze nemůže hýbat. Pětice se neubrání pocitu, že si s nimi někdo nehezky pohrává. Ale kdo? Chata je úplně prázdná, navíc jim zmizely mobily. Hra začíná, a vězte, že se vám dostane pod kůži stejně hluboko jako vlezlý horský mráz.

Allie Reynoldsová je bývalou snowboardistkou, takže prostředí sportu a vzájemné rivality mezi závodníky má v malíčku. Dokonale obojí zakomponovala do svého debutu nazvaného Mráz pod kůží, který jako prvotina vůbec nepůsobí. Důmyslná zápletka, atraktivní prostředí a nevěrohodná vypravěčka v podobě Milly zaručuje, že se od knihy jen tak neodlepíte.

U knih, v nichž prim hraje strach a napětí, se skoro nikdy nebojím a jsem ráda, když mě aspoň někdy lehounce zamrazí. U tohoto počinu jsem však pocit mrazení měla poměrně intenzivní a trval po celou dobu, co jsem četla. Pod mou kůži mráz zalezl hned od prvních stránek, kdy se snowbordisté dohadovali, kdo je sezval a mezitím přišli o své telefony…

Dějové linie jsou dvě – současná a minulá, oběma vás provede Milla, vůči které občas můžete mít pochyby, protože její jednání není vždy košer, mezi ní a Saskií vládla sportovní rivalita a jak víme, zvítězit může vždy jen jeden. Ale stejně se chovala i její soupeřka, takže je jasné, že o napjaté scény nouze nebude.

Příběh občas působí jako román pro dospívající – sledujeme propletené vztahy mladých lidí, jejich milostná vzplanutí, pro něž ve sportovním prostředí, kde každý kope doslova sám za sebe, není místo, ale bát se nemusíte, žádná sladká teen limča tento počin není.

Allie Reynoldsová kromě hlavní zápletky nabízí také pohled na život ve sportovní komunitě, seznámí nás se snowboardingem a ukáže, jak probíhá příprava na závody, a to se vším všudy, i s onou už několikrát výše zmíněnou rivalitou mezi sportovci.

Mráz pod kůží vám dodá pořádnou dávku napětí a emocí. Spolu s hrdiny bloumáte po prázdném hotelu a víte, že tam na vás na každém kroku číhá nebezpečí, jen prostě nevíte odkud přijde. Tak sportu zdar a snowboardu zvlášť!

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, titul si můžete koupit na eshopu nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s