Design a site like this with WordPress.com
Začít

Cesta domů

Nakladatelství Anag plní sny milovníkům psychothrillerů, kteří hledají něco. NĚCO. Něco, co bude mít spád, vyvolá mrazení a zavaří mozkové buňky. Cesta domů, to je další počin z pera německého spisovatele Sebastiana Fitzeka, který je mezi fanoušky tohoto žánru poměrně oblíbený. A není divu. Jeho bujná fantazie rozvíjí každý nový příběh takovými směry, že vám zůstává pusa dokořán. Co si na nás připravil tentokrát?

Jules Tannberg vzal za kolegu směnu na telefonické lince, jež poskytuje hlasovou podporu ženám, které se bojí jít večer nebo v noci samy domů a jinou možnost doprovodu nemají. A právě Julesovi zavolala Klara. Její cesta domů je všechno, jen ne normální, pronásleduje ji totiž psychopat, který jí před pár týdny určil datum smrti. Ultimátum vyprší za pár hodin, má Klara šanci přežít? A co Jules, může jí nějak pomoci?

Nerada bych prozrazovala něco víc z děje nebo rozebírala hlavní hrdiny, protože bych vás ochudila o momenty překvapení, kterých je v knize poměrně dost. S Fitzekem tančíte takový taneček přes dvě pekla. Raz, dva, tři, hop a otočka o sto osmdesát stupňů. Co platilo v předchozí kapitole, je o pár stránek dál úplně jinak. Tohle autor zvládá naprosto dokonale, mást a vést vás po svých cestičkách, které však nekončí vždy tam, kde byste čekali.

Sebastian Fitzek umí dokonale proniknout do mysli vraha i oběti a nebojí se to svým čtenářům dokázat. Násilné scény jsou v této knize poměrně hojně zastoupeny a vylíčeny natolik barvitě a živě, že by i Chris Carter záviděl.

Takovou cestu domů, jakou má před sebou Klara zažít nechcete, to mi věřte. Ale jste-li milovníky psychothrillerů a máte rádi, když věci nejsou takové, jakými se zdají být, knižní Cestu domů si určitě přečtěte. Sebastian Fitzek vystavěl takovou zápletku, že se možná, stejně jako já, vrátíte v ději zpátky, protože vám to hlava nevezme.

Psychothrillerů vychází dvanáct do tuctu, jak se říká, ale v těch, které má na svém kontě právě tento německý spisovatel, je něco navíc. Neustále vás udržuje v napětí a zkouší vaši pozornost i nervy. Daří se mu skloubit akční příběh s různými tématy hýbajícími dnešní společností, jako třeba domácí násilí.

Cesta domů je jedním z nejvíc šokujících příběhů, které se mi v rámci žánru dostaly do rukou a já ji můžu jen a jen doporučit. Za zmínku stojí také grafická úprava knihy korespondující s tématem knihy. Třešničkou na pomyslném dortu je luxusní obálka, která se opravdu povedla, hlavně co se efektů týče, což uvidíte, až ji sami vezmete do rukou.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Anag, kde si knížku můžete koupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: