Design a site like this with WordPress.com
Začít

Než ho poznala

Hen a Lloyd se právě přestěhovali do nového domu. Na místní grilovačce se seznámí s novými sousedy, Mirou a Matthewem. Z nevinného pozvání na večeři se však vyklube něco, co pořádně otřese jejich životy. Hen si na návštěvě všimne sportovní trofeje, která se před dvěma lety ztratila z bytu mladého muže, jenž byl zavražděn. Studoval na škole, kde shodou okolností učí Matthew. Může s tím mít něco společného? Hen případ vraždy moc dobře zná, ve své době se o něj intenzivně zajímala. Jenže i kdyby šla na policii, kdo by jí věřil? Sama se léčí s psychickou nemocí a sama měla s policií co do činění. „Vím, že víš, že vím“ je název italské komedie z osmdesátých let, a nějak tak by se dal nazvat i podtitul tohoto psychothrilleru, v němž si hrdinové se sebou navzájem pohrávají jako kočka s myší.

Mně se líbila už předchozí autorova kniha Všechny krásné lži, mám totiž ráda zamotané psychothrillery, v nichž si s autor se čtenářem taky pěkně pohrává a nedá mu rozuzlení zadarmo. Tady je to na první pohled jiné. Vypadá to, že všechno znáte, vraha máte naservírovaného pěkně na zlatém podnose, zdálo by se, že už není co řešit. Ale… Peter Swanson to nikomu neulehčuje a vede nás zákoutími svého příběhu přesně tak, jak chce on.

Děj je vyprávěn er-formou střídavě z pohledu Hen a Matthewa. Oba mají co skrývat, oba k sobě navzájem váže silné pouto, jen oni dva ví, kde je pravda. Čím víc stránek máte za sebou, tím víc chcete pokračovat dál. Jedná se o spíše psychothriller komornějšího rázu, ale místy nabírá tempo a napětím přímo jiskří. Můžete mít vlastní teorie, domněnky a cesty, kterými byste chtěli dojít k vyústění, ale to, čeho se vám na konci dostane, jste si určitě nepředstavovali. Už jsem se s takovým typem rozuzlení setkala, a věřím, že vy taky (jen teď o tom nevíte), ale stejně mě překvapilo a uzemnilo.

Psychothriller Než ho poznala z produkce nakladatelství Bookmedia se vám bude určitě zamlouvat, pokud máte rádi příběhy s mrazivou atmosférou a temnými tajemstvími.

Za recenzní výtisk děkuji knihkupectví Knihcentrum.cz, kde si knížku můžete pořídit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: