Design a site like this with WordPress.com
Začít

Ještě jeden croissant na cestu

Máte rádi Francii? Milujete jídlo? A co jízdu na kole? Pokud jste aspoň na jednu otázku odpověděli ano, mohla by vás bavit tato knížka. A nejlépe, pokud jste odpověděli kladně na všechny tři, to si vypečený kousek z pera Felicity Cloake užijete ještě víc. Autorka a hrdinka v jedné osobě vás vezme na docela odvážný výlet po zemi, v níž by byl hřích neochutnat alespoň jednu tuzemskou dobrotu. A že jich Franouzi mají! Zaručuji, že během čtení budete mít neustále chuť na něco dobrého.

Felicity Cloake žije v Anglii, kde je známou foodblogerkou a taky autorkou několika knížek o jídle. Jednou se rozhodla pokořit Francii tím, že ji procestuje na kole, najde nejlepší croissant a ochutná ty nejlepší francouzské delikatesy. Jak to dopadlo, co všechno na svých cestách Felicity zažila, jaké dobroty si dala a jestli ten nejlepší croissant opravdu našla, vám řekne sama osobitou formou v knize nazvané Ještě jeden croissant na cestu.

Kniha není románem, ani biografií, či zpovědí. Je napsána v ich-formě a můžeme ji považovat za kulinární cestopis o Francii, zemi, pro níž je dobré jídlo poznávacím znamením. Při barvitých popisech krajiny budete mít rozmanitou krásu země jako na dlani, ale při líčení gastronomických zážitků… Nezmínila jsem se náhodou už, že u knížky budete chtít neustále něco zobat?

Každá kapitola obsahuje také recepty na takové dobroty jako je omelette souffée, crépes complétes, cassoulet nebo madeleines. Že vám názvy matně něco připomínají, ale nejste si jistí, co přesně Felicity jedla? Já vám to neprozradím, ale Felicity ano, pokud se necháte provést nádhernou, po levanduli vonící Francií.

Vyprávění Felicity Cloake je napsáno s vtipem a nadhledem, autorka se nebojí udělat si legraci sama ze sebe. Navíc přidává i zajímavosti z kulinářského světa a vysvětluje některé zvláštnosti vztahující se k tématu. Téměř dobrodružná výprava anglické labužnice se čte doslova sama. Kapitoly ubíhají jako kilometry na tachometru, díky lehké ruce zkušené novinářky je text svěží a baví.

A co myslíte, našla ten nejlepší croissant? Uvidíte sami, pokud se bicyklového dobrodružství zúčastníte spolu s Felicity.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, knížku si můžete pořídit na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: