Láska a kozy na venkově

Pamatujete si ještě na Australanku Ellu, která odjela do Paříže léčit zlomené srdce? Poznat jste ji mohli v románu Láska a sýr v Paříži. Ochutnáváním sýrů se projedla až k velké lásce se šarmantním sýrařem Sergem, než se tak ale stalo, prožila spoustu zajímavých zážitků spojených nejen s milostným dobrodružství, ale především s hledáním sebe sama. Victoria Brownleeová přichází s pokračováním nazvaným Láska a kozy na venkově. Tipnete si, co na hrdinku čeká tentokrát?

Ella zakotvila ve spokojeném svazku, společné soužití se Sergem se začíná hezky zajíždět v kolejích nové životní cesty. Idylku však naruší Ellino nečekané těhotenství. Není to brzy? Zatímco ona je zmatená, Serge kypí nadšením a plánuje a plánuje. Ella se musí vyrovnat se spoustou věcí, miminko jí nabouralo příjemnou rutinu, ale hlavně, nesmí některé sýry! A Serge ji navíc ještě chce vytrhnout z náruče milované Paříže, protože plánuje přesunout svou budoucí rodinku na venkov, kde se chce realizovat jako farmář a chovatel koz. Ella je pořádně rozhozená, ale z lásky ke svému milému je ochotná změny podstoupit. Jak se jim na venkově povede?

Pokračování Ellina životního příběhu se mi líbilo možná ještě víc než první díl. Mám ráda příběhy, kde se žije na venkově, rekonstruují se domy a celkově hrdinové mění životní styl. Ne vždy jsem s chováním Elly a kupodivu tentokrát i Serge souznila, byly chvíle, kdy mi svým chováním oba lezli na nervy, protože se nemohli domluvit a jednali spolu jako malé děti, skrývali před sebou tajemství a byli i malicherní. Ale na druhou stranu, nebýt tohoto, jednalo by se o suchopárný a nudný příběh, a to číst určitě nikdo nechce, a ani to od takového typu romantiky neočekává.

Obě knihy Victorie Brownleeové jsou na pohodu. V první jsme se dosyta „najedli“ sýra, ve druhé zase nahlížíme na situaci, kdy se dva lidé, jež sice spojuje milostné pouto, tudíž je pro ně na první pohled vše zalité sluncem, musí vyrovnat s nečekanými životními okamžiky. Ale i to je zpracováno vtipnou formou.

Jestli jste milovníky sýrů, života na venkově i lehce ztřeštěné romantiky, a líbil se vám první díl Láska a sýr v Paříži, nenechejte si ujít jeho pokračování.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, knížku můžete koupit na eshopu Nakladatelského domu Grada.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s