Hotýlek na Islandu

Lucy přijde kvůli hloupé náhodě jak o práci snů v hotelu, tak i o přítele, o němž si myslela, že je tím pravým. Zcela zoufalá a na dně přijímá nabídku na časově omezenou práci v zapadlém hotýlku na Islandu. Hotel má sice nádherné jméno – Polární záře, ale co na tom, když Lucy nemá zimu ráda a navíc se jí podařilo při nástupu pořádné faux pas. To se pak šéfuje. K tomu jsou její zaměstnanci přesvědčeni, že v hotelu řádí huldufólk, neboli elfové. Jak si s tím vším Lucy poradí? A co barman Alex, který mladou manažerku přitahuje? I jemu se šéfová líbí, ale skrývá (nejen) před ní jedno velké tajemství…

Julii Caplinovou s její sérií Romantické útěky jsem si oblíbila na první dobrou. Uchvátila mě Kavárnou v Kodani a tato knižní láska pokračovala dalšími díly – Pekárnou v Brooklynu, Cukrárnou v Paříži, Pláží ve Chorvatsku. Hotýlek na Islandu je zatím! posledním kamínkem v mozaice pohodových romantických příběhů. Ale nezoufejte, už se chystá Čajovna v Tokiu, nemůžu se dočkat!

Na jednotlivé knihy ze série panují rozdílné názory. Pro jednoho je topkou Kavárna, pro dalšího Cukrárna, jiný tvrdí, že Pláž je nejslabší. Pro mě jsou všechny knížky na stejné úrovni, s každou další si autorka drží svou laťku a určitě neklesá. I tady je znát její typická šablonovitost, kterou jsem zmiňovala v předchozích recenzích. Lucy se potýká s nesnázemi, do života jí vstupuje nový muž, který jí naprosto uhrane, jejich vztahu život hází drobné klacky pod nohy. A stejně jako je to u předchozích knih, i v Hotýlku hrají důležitou roli vedlejší postavy, které jsou vykresleny naprosto úžasně.

Velké, velikánské plus má v tomto příběhu atmosféra. Island zbožňuju, ráda si o něm čtu a mám v oblibě romány, které se tam odehrávají. Moc se mi líbilo, jak autorka do příběhu zakomponovala islandský folklór a taky už dříve zmiňovaný životní styl hygge, který drží i na Islandu, takže se vše neslo ve stylu huňatých dek, vonných svíček a spousty hrnků horké čokolády. Třešinkou na dortu, nebo chcete-li kopečkem šlehačky na čokoládě, je popis islandské přírody. Fjordy, ledovce i téměř pohádkový popis polární záře, to prostě chcete zažít.

Hotýlek na Islandu je příjemnou romancí, u níž přesně víte, co můžete očekávat, a to taky dostanete. Číst knížky Julie Caplinové je jako jíst vánoční cukroví od maminky. Znáte ho odmala, víte, jak skvěle chutnají vaše oblíbené druhy a i když rádi při pečení experimentujete, za nic na světě byste ho nevyměnili.

Takže si naložte porci cukroví na talíř, uvařte horkou čokoládu a nechte se unášet kouzelnou severskou atmosférou.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmpolis, knihu můžete koupit na eshopu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s