Design a site like this with WordPress.com
Začít

Než jsme se odcizili

Milovníci romantických příběhů, zbystřete! Prostřednictvím nakladatelství Ocelot, patřící pod hlavičku knihkupectví Megaknihy.cz., sbírku knih tohoto žánru rozšiřuje novinka spisovatelky Renée Carlino Než jsme se odcizili. Říkáte si, že už vás nic nemůže překvapit? Zkuste se začíst, i přestože si myslíte, že máte romantiku v malíku, protože tohle se opravdu povedlo.

Mattovi je šestatřicet. Pracuje jako fotograf a mometálně se cítí hodně frustrovaný. Bývalá žena, která je mimochodem stále kolegyní v práci, právě všem oznámila, že čeká dítě. Matt by rád unikl z tísnivého prostředí a znovu svému životu vrátil jiskru a energii. A pak jednoho krásného dne uvidí někoho, o kom si myslel, že ho navždycky ztratil. Grace. Poznali se před mnoha lety na umělecké škole a stali se nejlepšími přáteli. Postupem času se kamarádský vztah přetavil v lásku. Oba totiž touží prorazit ve svém oboru a příliš těsné závazky by jim mohly bránit v rozletu. Miluj mě, ale netlač na pilu. Lze to vůbec? Matta a Grace osud rozdělil na dlouhých patnáct let. Dokážou navázat tam, kde skončili nebo jejich pouto čas nenapravitelně narušil?

Než jsme se odcizili patří mezi romantické příběhy, na něž se jen tak nezapomíná. On totiž na první pohled působí jako typická romanťárna, jakých máte dvanáct do tuctu. Ale když se začtete, zjistíte, že vás strhne, ani nevíte jak. Ději nechybí náboj a jiskra, je plný emocí, které se střídají v rychlém sledu. Ve vyprávění dostávají prostor Matt i Grace, aby nás provedli svými životy. Ocitáme se střídavě v současnosti a minulosti a skládáme střípky jednoho bouřlivého vztahu.

Autorka píše opravdu poutavě, příběh je plný jiskřivých dialogů, které si mezi sebou Matt a Grace nahazují přirozeným způsobem. Nechybí ani milostné scény, na které jsem já osobně docela háklivá, protože jen málokdy v knihách vyznívají přirozeně. A světe, div se, v případě tohoto počinu přirozenost a nenucenost drží prim. Erotické scény mezi Grace a Mattem nejsou vulgární, už vůbec ne laciné, zapadají do konceptu příběhu a dodávají mu punc opravdovosti, takže jim tu krásnou ryzí lásku věříte a možná i trošku závidíte. Tak jak to, že se sakra rozešli? Stěžejním pilířem každého vztahu je komunikace, a nejinak tomu je i v případě Matta a Grace. Prostě pokud spolu dva neřeší zásadní problémy a nemluví o nich, propast mezi nimi se pomalu ale jistě rozšiřuje, aby to, co je jinak spojuje, pohltila ve svých útrobách. Můžu vám říct, že v průběhu knihy, zejména na konci, budete mít chuť s oběma zatřást a zařvat, ať spolu proboha mluví. Jojo, emoce, nepsala jsem už o nich náhodou? 🙂

Matta a Grace si určitě oblíbíte, stejně jako já. Jsou totiž nesmírně charismatičtí a tvoří jednu z nejsympatičtějších knižních dvojic. Je libo příjemnou romantiku, která není prázdná a hlavně přeslazená? Román Renée Carlino Než jsme se odcizili potěší příznivce milostných příběhů, které mají duši.

Děkuji Megaknihy.cz za zpříjemnění adventních dní. Pokud jsem vás nalákala, pořiďte knížku jako vánoční dárek sobě nebo vašim blízkým.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: