Design a site like this with WordPress.com
Začít

Léčba psem

Nakladatelství Fortuna Libri vydalo knížku, která potěší všechny milovníky čtyřnohých kamarádů ze psí říše. Léčba psem je pro tuto publikaci příhodný název, historky s chlupatými hrdiny vykouzlí úsměv a jsou zárukou, že si u nich odpočinete.

Jestli máte rádi Robina od Zdeny Frýbové a chybí vám něco podobného, u čeho se zasmějete i dojmete najednou, zkuste se začíst do této knihy. Dagmar Morenová se psů odmalička bála. Říkáte si asi, jak tedy o nich mohla psát? Jednoduše. „Viníkem“ je pes Don, kříženec ovčáka a kolie, který se rozhodl, že si rodinu spisovatelky adoptuje a rázem se stal jejím miláčkem. A nejen on, do rodiny přibylo postupně několik dalších psích společníků.

Autorka líčí psí historky s vtipem, dokázala mě rozesmát hned na prvních stránkách, když popisovala příběh své kamarádky Zdeny, majitelky malé čivavy. Celá knížka se nese v humorném oparu, nechybí nadhled a pochopení pro všechny vybrané psí kusy. Kapitoly nejsou číslované, ale každá má svůj vlastní úvod, takže jste obeznámeni s obsahem a psími i lidskými aktéry. Dagmar Morenová zaujímá roli vypravěčky a představuje svérázné zážitky vlastní, i svých blízkých a známých. Můžete je číst po řadě, stejně tak knížkou listovat a vybírat si ty kousky, které vám aktuálně padnou do oka, protože se nejedná o celistvý text, ale o uzavřené příběhy.

Všechny historky nejsou jen veselé, dojde i na smutné situace, ale to už tak v životě bývá. Celkově se však knížka vyznívá pohodově a příjemně. Nehraje si na žádnou náročnou literaturu, není ani návodem na to, jak se starat o psa.

Knížka je opravdovým balzámem pro duši a představuje příjemný způsob, jak utéct realitě aktuálně nemilé doby, zároveň se může stát skvělým dárkem pro milovníka čtyřnohých kamarádů.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, na jehož eshopu si můžete titul pořídit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: