Záhada mrtvého města

Zdroj: Chrudimka.cz

Co se stalo s obyvateli malého hornického městečka Silvertjärn? V padesátých letech minulého století zasáhla Švédsko zpráva, že jeho obyvatelé do jednoho zmizeli. Všechno zůstalo nedotčeno, domy prázdné. Staří, mladí, děti, všichni jsou pryč? Co se stalo, nikdo netuší, ani babička dokumentaristky Alice, jejíž rodina se také stala obětí záhadného zmizení. Alici to od dětství nesmírně fascinovalo, není divu, že jako dospělá chtěla podivné události přijít na kloub. Se skupinou filmařů se vydává do Silvertjärnu, aby rozpletla klubko záhad a zjistila, co se vlastně tehdy stalo.

Camilla Stenová je dcerou známé spisovatelky Viveky Stenové, spolu napsaly dětskou, hororově laděnou fantasy sérii Dítě útesu, z níž česky vyšel zatím první díl Hluboký hrob. Mrtvé město je samostatnou knihou z pera Camilly. 

Autorce se naprosto bravurním způsobem podařilo nastínit téměř hororovou, mysteriózní náladu. Pokud znáte snímek Záhada Blair Witch, tak přesně takovou atmosféru vyzařuje i Mrtvé město. Nepotřebujete mega akční scény, aby vaše představivost jela na plné obrátky. Náznaky, že se něco děje, scény, které končí v nejnapínavějším okamžiku a jsou přerušeny následující kapitolou, nevyjasněné vztahy mezi filmaři, to vše přispívá k mrazení, které pociťujete při čtení. Obvykle se u hororově laděných knih nebojím, ale mám ráda, když cítím napětí a lehké chvění, a přesně to Mrtvé město splňuje.

Kompletní recenzi najdete na webu Chrudimka.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s