V jiné době

Zdroj: Chrudimka.cz

Německo, rok 1931. Mezi knihkupcem Maxem a houslistkou Hannou vzniká milostný vztah. Jejich lásce však doba nepřeje, Hanna je Židovka. Oba s bezmocí sledují, jak Hitler pomalu roztahuje sítě své moci, do kterých lapá bez milosti všechny. Nepřejí jim ani Hannina matka a sestra, bojí se, že vztah Hanny a německého křesťana neskončil pro houslistku tragicky. O pár let později už v Německu není pro oba bezpečno, je třeba urychleně jednat, než je zničí nové německé zákony… Když se v roce 1946 Hanna probudí na louce nedaleko Berlína, nemůže si vůbec vzpomenout na uplynulých deset let. Co se stalo? Jak se jí podařilo přežít válku? A kde je Max? Hanně zůstala jediná životní jistota, její housle. Hudba je lék, vyléčí i Hannino zlomené srdce a duši?

Kniha V jiné době je druhým počinem Jillian Cantorové. Už před pár lety se čtenářům představila románem Ztracený dopis, ve kterém se také zabývá druhou světovou válkou a jejím vlivem na mezilidské vztahy. 

Autorka se ve svém nejnovějším díle pustila do poměrně odvážných vod a zkombinovala na první pohled nesourodé prvky, což každému zřejmě nesedne. Nerada prozrazuji spoilery, takže jen naznačím, že Jillian Cantorová docela odvážně zabrousila do žánru fantasy. Nemusíte se bát, že byste do rukou dostali jakýsi pokřivený literární patvar, naopak. Pokud umíte popustit uzdu fantazii a nebojíte se knižních experimentů, směle do čtení. Onen element, kterým příběh okořenila, spíš přinutí k zamyšlení nad dobou, v níž lidé nevěděli dne ani hodiny a neustále byli v permanentním strachu z možného nebezpečí a blízkosti smrti; jak by se v tehdejším reálném životě něco takového hodilo!

Kompletní recenzi najdete na webu Chrudimka.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s