Den, kdy jsme se potkali

Dokázali byste pro pravou lásku obětovat vše? Co udělat, když zjistíte, že osoba, jíž milujete, není ta, se kterou vás pojí manželství? Nevěra vždy byla, je a bude ožehavým tématem, o kterém se těžce mluví. Kdo podvádí, potřebuje si své svědomí obhájit, kdo se nachází na druhé straně barikády, cítí vztek i zlost, a pro svůj protějšek pochopení zcela určitě nemá. Roxie Cooperová napsala román nazvaný Den, kdy jsme se potkali, v němž není nic jen černé či bílé.

Stephanie a Jamie se seznámí na uměleckém kurzu. Stačil jeden rozhovor, aby si uvědomili, že patří k sobě. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nebyli oba zadaní někde jinde. Jamie je ženatý a Stephanie zasnoubená. Jsou natolik zodpovědní, že se vzdají lásky ve prospěch přátelství. Po deset let, vždy na jeden víkend, jezdí na místo, kde se seznámili a tráví společné chvíle jako přátelé. Ale dají se city udržet na uzdě, když víte, že jste jako dva magnety, jejichž opačné póly to neustále táhne k sobě?

Roxie Cooperové se obzvláště citlivým způsobem podařilo zaznamenat křehký vztah dvou lidí, jejich nejistoty i pochyby. Psát o nevěře tak, aby nebylo téma bráno jako propagace, je velmi těžké. Srdci neporučíte, říkáte si teď, ale co když se vás to osobně dotýká? Jinak bude na takový typ příběhu reagovat ten, kdo to bere jako součást lidského života a jinak ten, který si podobným martýriem prošel.

Moc se mi zamlouval koncept příběhu, v němž se hlavní hrdinové setkávají jednou za rok, připomněl mi mé oblíbené kousky, román Jeden den od Davida Nichollse a film Příští rok ve stejnou dobu, které jsou vystavěny na stejné myšlence, a také film Zamilovat se. Zpracovávají citlivý námět, kdy se aktéři zamilují jinde, velmi citlivě a vkusně. Stejná je i knížka Roxie Cooperové, v níž vztah Stephanie a Jamieho sledujeme střídavě z pohledu jednoho a druhého. Je nabitá emocemi, humorem i chvílemi, které propláčete. Je to prostě tragikomická romance, stejná, jako je mnohdy život sám.

Oblíbila jsem si i hlavní hrdiny, sympatickou Stephanii i citlivého Jamieho, jejichž životy ve mně rezonovaly dlouho po přečtení. Ne, nechtěla bych být v jejich kůži, ale byla jsem ráda, že jsem mohla sledovat cestu, po níž se vydali. Občas se jim kráčelo lehce, jindy padali na ústa, vyhraná bitva má poněkud hořké pozadí.

Pokud milujete spletité cesty vedoucí ke štěstí, romantiku, která není povrchní, určitě si román Den, kdy jsme se potkali nenechte ujít.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, titul můžete koupit na eshopu Nakladatelského domu Grada.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: