Detektivka ponurá jako noc na Skotské vysočině

Zdroj: Chrudimka.cz

Detektivka  Ve stínech začíná jako klasický příběh nefunkční rodiny. Robertovi je šestnáct, potýká se s vlastními problémy a řešit musí i rodinné zázemí. Matka zmizela, s otcem se jen hádá. Stejné je to i v osudný večer. Robert se vrátí pozdě domů, po hádce s otcem mizí ve svém pokoji. Poté však už k nalezení není. Odešel z vlastní vůle, nebo se stalo něco horšího? Ve stejné době vyšetřovatelka Monica Kennedyová pátrá po vrahovi, který má na svědomí smrt mladíka, jehož tělo bylo nalezeno na pobřeží Skotské vysočiny, a sociální pracovník Michael Bach zase hledá svého zmizelého mladistvého klienta, jenž mu poslal znepokojující SMS. Souvisí spolu případy nějak? Detektivní román Ve stínech je stejně ponurý jako noc na Skotské vysočině, kde se celý děj odehrává.

R. Halliday si pro svůj příběh zvolil poměrně atraktivní lokalitu – uznejte sami, že divoké a nespoutané Skotsko je pro zločin lokalita jak dělaná. Když k tomu přidáte vraždy nezletilých chlapců, máte před sebou počin, který zaujme všechny milovníky pochmurně laděných detektivek. 

Autor rozplétá zamotaný kriminální příběh, u kterého vám asi nebude moc dobře na duši, zejména jste-li rodiči. Vražda je neomluvitelná, a když jsou oběťmi mladí lidé, vlastně ještě téměř děti, je to o to horší. Kromě vyšetřování se děj točí kolem stěžejních postav knihy. Tou nejvýznamnější je Monica Kennedyová, policistka, která má případ na starosti. V ní se tak trochu pozná každá žena, jež se snaží skloubit rodinu a práci tak, aby obojí fungovalo na sto procent.

Kompletní recenzi najdete na webu Chrudimka.cz

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: