Pastva pro oči

Zdroj: Chrudimka.cz

Seznamte se s Lillian Prescottovou. Je to sice fiktivní postava, ale její osudy se hravě vyrovnají těm skutečným. Životní příběh talentované fotografky je zasazen do jednoho z nejzajímavějších a nejbouřlivějších období amerických dějin, do padesátých až sedmdesátých let minulého století.

Lillian pochází z poměrně konzervativní rodiny. I přes protesty rodičů si prosadila svou a odjela do New Yorku studovat fotografii. Poměrně záhy otěhotní a stává se černou ovcí rodiny i společnosti, která svobodným matkám nepřeje. Lillian nemá peníze, pouze svůj talent a dceru, která je vedle fotografování středobodem jejího světa. Touha po úspěchu žene Lillian vpřed i za cenu finanční nejistoty nebo ztráty společenské prestiže. Jejím útočištěm je temná komora, cíl výstava fotografií. Jaká byla Lillian jako žena, dcera, matka, kamarádka i umělkyně? Myla Goldbergová nechává hovořit snímky, které Lillian během svého krátkého života nafotila. Promlouvají hlasem lidí, jenž měli s umělkyní něco společného a zanechali otisk v jejím životě.

Nakladatelství Odeon je známo nekonvenčními tituly, které nejsou mainstreamové, neprovází je mediální masáž a reklama na každém rohu, přesto mají čtenářům co říct. Patří sem i Pastva pro oči americké spisovatelky Myly Goldbergové. Zaujme nejen námětem, ale především formou zpracování. Autorka si totiž zvolila neotřelý způsob vyprávění. K výstavě fotografií Lillian Prescottové je vytvořen katalog s popisky, a právě z nich umělkyni poznáváme. Jak ji vnímá kamarádka ze studií? Její sousedka, nejlepší přítelkyně, partner a dcera? 

Kompletní recenzi najdete na webu Chrudimka.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s