Design a site like this with WordPress.com
Začít

Šance pro Annie

Zdroj: Chrudimka.cz

Pro Annie Ekovou, která váží přes dvě stě kilo, je jídlo jediným opravdovým přítelem, který jí rozumí. Na jídlo je spolehnutí vždycky, zatímco na lidi vůbec. Když vámi pohrdají, neolajkují vám ani fotku, natož aby s vámi příjemně promluvili z očí do očí. Annie to moc dobře zná. Dobrá sušenka nebo čokoláda nezklamou nikdy. Možná proto mladá žena trpící sklony k tloustnutí a nízkým sebevědomím už od dětství, dosáhla takové váhy, jakou má právě teď. Veškerý její život se odehrává na Facebooku a Instagramu, kde sleduje jiné lidi. Když ji osloví Camille, producentka plánované reality show o snižování hmotnosti a přemluví Annie k účinkování, nabírá její život nový směr. Bude Annie v novém těle šťastnější? Znamená snížení váhy automaticky, že se stáváte někým úplně jiným?

Titul švédské spisovatelky Moi Herngrenové je nazýván černou komedií, což ale není úplně výstižné. Humor v něm najdete, ale stejně tak i vážnější, nebála bych se říct, hořký podtón. Tahle knížka se totiž „tlusťochům“ nevysmívá, ani je nechválí, spíš poukazuje na to, jak se jim ve společnosti špatně žije, protože jsou posuzováni většinou lidí podle tělesné schránky a ne podle charakteru.

V téhle knize nahlédnete také pod pokličku tolik oblíbených reality show. Není legrace udržet program tak, aby bavil diváky a produkci finančně nezruinoval. Navenek vysmátí manažeři, kteří drží účastníky soutěží v šachu mnohdy neúnosnými smlouvami, také mají svá tajemství, a díky Moe Herngrenové je poznáte.

Kompletní recenzi najdete na webu Chrudimka.cz

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: