Můj tajný život

Chcete mít peníze, užívat si nevázaný a nezávazný život a nemít žádné finanční starosti? Dosáhnout takového cíle můžete několika způsoby. Úspěšně podnikat, dobře se vdát (či oženit), anebo, stát se luxusní společnicí, jste-li žena. Jako Lucie, která sepsala zážitky ze svého pikantního živobytí.

Luciino vyprávění nás hodí rovnou do akce. Mladá studentka si domluvila schůzku s majitelkou agentury zastupující luxusní společnice. Chce proniknout do světa, který je jen pro odvážné a otrlé. Postupem času vyzkouší agentur více, aby si pak vybudovala stálou klientelu, díky níž může vést bezstarostný život, neohlížet se na peníze a užívat si sex, aniž by se musela vázat na jednoho muže, v klidu studovat a ještě se podívat do exotických destinací. Láká vás to? A co myslíte, je tohle pro každého? Ne, určitě není. Ale nic vám nebrání sednout si ke knížce a seznámit se s Lucií a jejím druhým tajným životem.

Erotickou literaturu nevyhledávám, ale Můj tajný život jsem si přečíst chtěla, protože mě zajímalo zákulisí tohoto pikantního zaměstnání a taky samotná Lucie – co ji vedlo k tomu, že se stala luxusní společnicí. Obojího se mi dostalo vrchovatě. Oceňuji upřímnost autorky a hrdinky v jedné osobě. Střípky jejího vyprávění vycházejí ze stejnojmenného blogu, který si vede.

Jednotlivé kapitoly jsou pojmenovány po osobách, které zanechaly stopu v Luciině profesním životě. Prostřednictvím jejího vyprávění tak zjišťujeme, jací byli klienti, s nimiž se stýkala, Lucie popisuje nejen praktiky, jež spolu provozovali, ale přiblížila i zákulisí pikantní profese a také své rodinné zázemí.

Styl, kterým knihu napsala, je osobitou výpovědí, jakýmsi záznamem. Občas může působit chaoticky, protože Lucie ve vyprávění odbočuje, často se vrací do minulosti. Někomu toto odbočování může vadit, mně to přišlo, jako když jsem s někým na kafi a probíráme vše možné, tak, jak to zrovna přijde na přetřes.

Bavíme se o erotice, takže je asi jasné, že se nekoná žádná příručka pro řádové sestry. Lucie má sex ráda a nebojí se to přiznat, natož napsat. Bát se však nemusíte, byť je velmi otevřená, není vulgární ani laciná.

Můj tajný život si nehraje na nějakou extra „velkou“ literaturu, je to lehká oddechovka se zajímavým a hlavně atraktivním námětem. Lucie je přímočará, nebojí se přiznat, že miluje luxus, stejně jako naznačit, že v rodinných vztazích to není zrovna na jedničku.

To, že je Lucie luxusní společnicí, na čele vytetováno nemá, jak trefně poznamenává anotace. Na ulici ji nepoznáte, stejně tak netušíte, jestli se takto neživí třeba vaše příbuzná, kamarádka nebo sousedka. V každém případě se můžete prostřednictvím této knihy podívat, jak takový život vypadá.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fortuna Libri, na jehož eshopu si můžete knížku koupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: