Design a site like this with WordPress.com
Začít

Cukrárna v Paříži

Julie Caplinová přichází s třetím románem ze série Romantické útěky. Po skořicově laděné Kavárně v Kodani a Pekárně v Brooklynu plné sladkých dortíků je tady elegantní a šarmantní Cukrárna v Paříži.

Nině táhne na třicet a dosud si neujasnila, co by chtěla v životě dělat a čeho dosáhnout. Početná rodina ji jako benjamínka opečovává, ale Nina cítí, že by se z těsných pout potřebovala vymanit a zkusit žít na vlastní zodpovědnost. Přijímá proto nabídku práce, kterou nabízí nejlepší kamarád jejího bratra a odjíždí pracovat jako jeho asistentka. Sebastian si totiž zlomil nohu a potřebuje pomoci s cukrářskými kursy. Nina cítí v kostech, že zrovna cukrařina by mohla být správnou volbou. Jenže je tady jeden problém. Sebastian. Kdysi do něj byla zamilovaná, kdysi se před ním ztrapnila. Má pocit, že ji od té doby nesnáší. Dokáží spolu a vedle sebe pracovat, aniž by mezi nimi létaly jiskry napětí? A co vysněná práce, podaří se Nině uspět navzdory přehnané péči příbuzných?

Obě předchozí knihy jely na vlně romantiky a dobrého mlsání, výjimkou tedy není ani Cukrárna v Paříži, která se zajetých kolejí drží zuby nehty. Vůbec to nevadí, protože přesně to čekáme. Je to jako s receptem na zákusek, v němž základ zůstává stejný a obměňujete pouze ingredience v náplni. Opět máme v hlavní roli tápající hrdinku, která se musí rozhodnout, jakým směrem se v životě musí dát. A opět jí do cesty vstupuje muž, s nímž se jí zpočátku jen těžce vychází a musí si k němu prošlapat cestičku. Klišé se opakuje stejně jako v předchozích dílech, naštěstí však funguje. K tomu romantická Paříž a hora jemných a sladkých dezertů, na které máte díky detailním popisům přípravy chuť téměř permanentně.

Mezi hlavními hrdiny to jiskří od prvních řádků a i když se podstatná část děje točí mezi nedorozuměním, které mezi nimi stojí už řadu let, takže jsou na sebe jako kočka a pes, celou dobu cítíte chemii, která mezi nimi panuje. Prostě romance s příchutí sladkého dezertu.

Pokud nemáte náladu číst něco náročného, potřebujete odlehčit a máte rádi, když si hlavní hrdinové dopřávají vedle lásky i dobré jídlo a pití, série knih Julie Caplinové a zatím poslední Cukrárna v Paříži je skvělou volbou.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmpolis, knihu můžete koupit na eshopu.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

2 komentáře: „Cukrárna v Paříži“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: