Design a site like this with WordPress.com
Začít

Mezi námi lháři

Na začátku je svatba Nicka a Lisy, na kterou pozvali své přátele. Přijíždí Dan s partnerkou Geri, William s Penny, jeho bratr Sebastian a nakonec Jen s Ianem. Nick, Dan, William a Jen tvořili nerozlučnou partu tří kluků a jedné holky. Není divu, že se sešli na svatbě jednoho z nich. Měla by to být dobrá zábava, ale překazí ji Penny, která stojí v okně hotelu a vypadá to, že chce skočit dolů. Nebo ne?

Když jsem si přečetla anotaci, věděla jsem, že by to mohla být četba přesně pro mě. Anglie, propletené vztahy, příběh ve stylu Liane Moriarty. Zpočátku mi dlouho trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Kdo je čí spolužák, bratr, manžel, chvíli mi to zaměstnávalo hlavu a už jsem myslela, že si budu muset psát poznámky. Naštěstí jsem do „GDPR“ téhle partičky nakonec pronikla a užila si zajímavý vztahový propletenec. Řekněme, že spisovatelka rozhodně není fádní a kromě tradičních společenských hříchů svým hrdinům dopřála i jeden vztah, který, kdyby se neodehrával pokoutně a tajně, bychom mohli s přehledem tolerovat. A to je na této knížce to nejzajímavější. Je nabitá vášněmi, láskou, lžemi všeho možného druhu. Autorka nabízí pořádné sousto šťavnatého zakázaného ovoce. Co myslíte, naplní se známé rčení o džbánu s utrženým uchem?

Co je románu vytýkáno, je jeho rozvláčnost. V tomto je moje hodnocení hodně subjektivní, já jsem příznivkyně pomalu plynoucích příběhů a nemám s nimi problém, takže jsem tento jev neshledala, co se čtivosti týče, jako závadný. Pro mě to mělo náboj, jaký má krajina těsně před bouří – tušíte, že se něco semele, ale ještě nevíte co.

Caroline Englandová napíná čtenáře jako kšandy. Přestože dějové zvraty dávkuje pomalu, jsou kapitoly dlouhé tak akorát. Děj je sice vyprávěn v er-formě, přesto je každá kapitola podaná pohledem jednotlivých hrdinů, což nabízí různé úhly pohledu na jednu věc. Řeší se manželské i mimomanželské vztahy, lži, dávná tajemství, která, když se dostanou na povrch, dokážou ničit.

Pokud neholdujete takovým románům, v nichž se děj posouvá opravdu jen pozvolna a musí vám v žilách kolovat adrenalin z rychlé akce, toto pro vás nebude. Knihu Mezi námi lháři ocení spíše rozvážnější čtenáři, kteří milují detailní popisy a to, když se autor nesoustředí jen na danou zápletku, ale všímá si i zdánlivě nedůležitých věcí.

Mezi námi lháři je psychologická sonda do životů dnešních třicátníků. Máte dobré vztahy se svými blízkými přáteli? Tak doufejte, že jste je nevystavěli na prohnilých základech.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Jota, kde si můžete knihu zakoupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

2 komentáře: „Mezi námi lháři“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: