Ta lepší z nás

Žily byly dvě sestry. Jedna z nich si vzala mladého, krásného a perspektivního právníka, se kterým měla syna Ethana. Uběhlo pár let a podívejme se! Mladého, krásného a perspektivního právníka Adama okroužkovala sestra druhá. Jak je to možné? Začtěte se do románu Ta lepší z nás a zjistíte, že je všechno vlastně jinak. Že takový bývá každý druhý thriller? Ano, ale jsou to právě zápletky a nečekaná vyústění, které je dělají čtivými. Alafair Burke se zaměřila na to, jak se vyvíjejí vztahy v rodině, kde vládne touha po dokonalosti.

Je to jako v pohádce, až na to, že tento příběh se vyvíjí úplně jinak. Dvě sestry jsou každá úplně jiná. Nicky rebelka, Chloe ta víc zodpovědná. Když se starší Nicky provdá a porodí dítě, očekává se od ní, že se zklidní a dostane rozum. Ale opak je pravdou, labilní žena se propadá do čím dál hlubší propasti depresí. Chloe se stane kotvou v životě Adama a malého Ethana. O patnáct let později je všechno jinak. Adam je nalezen mrtvý a Chloe je nucena spojit se svou sestrou, biologickou matkou Ethana. Ten je podezřelý z vraždy svého otce. Chloe a Nicky musí sáhnout hluboko do minulosti, aby se dopátraly pravdy.

Román Ta lepší z nás není typickým thrillerem, svým námětem a zpracováním žánrové zařazení přesahuje a můžeme jej směle zařadit i mezi rodinné příběhy s psychologickou tématikou. Kromě toho, že vykresluje rodinné vazby a složité vztahy členů jedné rodiny, v něm nahlédneme i pod pokličku soudního procesu. Autorka pracovala v prokuratuře, takže ví, o čem píše.

Rodinné drama před námi odhaluje skrytá tajemství dvou sester, a vězte, že nic není takové, jak na první pohled vypadá. Jak už to autoři thrillerů mají ve zvyku, matou své čtenáře, svádějí je ze stopy a nechávají věřit, že zločinu přišli na kloub. Stejné je to i v případě této knihy. Na povrch vyplavou skrytá tajemství a během chvíle se děj otočí o sto osmdesát stupňů. A právě tohle mám na thrillerech ráda, nikdy nevím, jakým směrem se vyvine.

První část knihy plyne pozvolna a spád dostává až později, přesto je napínavá a plná překvapivých odhalení. Příběh se netočí pouze kolem vraždy a jejího vyšetřování, velká pozornost je věnována minulosti Chloe a její sestry, pro děj poměrně podstatné.

Autorka píše čtivě, ale ne příliš dravě. Rozehrává rodinné drama plné lží a falešných her. Ale kdo proti komu rozehrál smrtící partii, na to už musíte přijít sami.

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství Metafora, kde si můžete titul koupit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s