Design a site like this with WordPress.com
Začít

Den, kdy jsem zahlídla lásku

Laurie pracuje jako recepční v hotelu. Má pocit, že její život je nudný a šedý. Naštěstí bydlí s nejlepší kamarádkou Sarou, která ji vždycky dokáže zlepšit náladu. Jednoho dne Laurie zahlédne z okna autobusu muže, na kratičkou dobu si vzájemně hledí do očí… Že by opravdu existovala láska na první pohled? Laurie byla vždy přesvědčená, že to možné není. Ale mladík z autobusové zastávky ji přesvědčil o opaku. Rok se pokoušela neznámého najít, na pohled jeho zelenomodrých očí nemohla zapomenout. Ale když ho konečně objevila, zjistila, že si s ní osud zlomyslně pohrál, Jack patří k někomu, koho Laurie velmi dobře zná…

Musím říct, že mi tato romance sedla jako… však to rčení určitě znáte. Našla jsem v ní vše, co ke knize tohoto typu patří. Je sice kapku předvídatelná, ale děj se zamotá tak, že Laurie a Jackovi bude trvat deset let, než zjistí, jestli jsou si souzení nebo ne. Takže s nimi budete celou tu dobu prožívat milostné i jiné peripetie. Deset let je dlouhá doba a stát se může cokoliv. O tom, že život není peříčko, se přesvědčí oba. Veselé a bezstarostné chvilky střídají ty vážnější a někdy i tragické. Hrdinové se vyvíjejí a dozrávají. Tento pozvolný přechod z bezstarostného mládí k serióznímu věku je dobře zachycený.

Josie Silverová píše čtivě a je poznat, že ji to nesmírně bavilo. Do knihy Den, kdy jsem zahlídla lásku otiskla neskutečné množství emocí, které z děje přímo tryskají. Humor, vztek, láska, smutek jsou namixovány tak, že chytí za srdce, Jackovi, Laurie i Saře to všechno věříte. Možná se v tom poznáte, možná vám to připomene jinou knížku nebo film mající stejný námět. Někdo v tom vidí mix Bridget Jonesové a Lásky nebeské, mně osobně to připomnělo romány Jeden den od Davida Nicholse a Kde končí duha (S láskou, Rosie) Cecelie Ahernové, v nichž hrdinové zažívají podobné situace jako Laurie s Jackem.

Možná si říkáte, že vám už v žánru romantiky nemůže žádný spisovatel nabídnout nic nového, všechno už tu bylo, a to i několikrát. Ale záleží na tom, jak se dané téma zpracuje, jak se ho autor zhostí. Josie Silverové se to podařilo skvěle. Je to typ románu, který k vyjádření lásky nepotřebuje, aby byl sex co druhou stránku, všechno je to o pocitech a emocích hlavních hrdinů, a o tom, jak může být život někdy pekelně spletitý.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis
Knihu můžete zakoupit na eshopu

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

%d blogerům se to líbí: