Design a site like this with WordPress.com
Začít

Matčina hra

Vtipy beroucí si na paškál rodinné vztahy jsou hodně oblíbené. Nejvíc frčí ty o tchyních a jejich zetích. A co vztah tchyně a snacha? Pátrám v paměti a vzpomněla jsem si jen na dva. A přitom je to ideální téma. Dvě ženy, jeden muž, ke kterému obě hoří velkou láskou. Která z nich má přednost a větší nárok na jeho přízeň? Když jsem si četla anotaci ke knize, vzpomněla jsem si na film Krevní pouto s Jessicou Lange a Gwyneth Paltrow, v němž se matka nemůže smířit se synovým manželstvím a jde jeho ženě po krku. Byla jsem tedy zvědavá, co nabídne Matčina hra, jestli zahraje na podobnou notu.

Když se Emily seznámí s Adamem, cítí, že poznala muže s velkým M, životní lásku. Plánuje s ním budoucnost, jenže je tady problém. Ve vztahu je vždycky místo jen pro dva, ale co když se tam mermomocí dere někdo třetí?

Na první pohled se před vámi odvíjí klasická vztahová romance mezi Emily a Adamem. Studená sprcha přichází ve chvíli, kdy Adam představí svou přítelkyni matce. Pammie dělá vše pro to, aby mladé lidi od sebe odehnala. A je tak rafinovaná, že její lsti vidí a pociťuje pouze Emily. Nestačíte se divit, čeho všeho je žena schopná, aby dosáhla svého.

Matčina hra je pekelná jízda, napětí se stupňuje s každým novým kouskem, který Pammie provádí své budoucí snaše. Střídavě budete nad její vynalézavostí žasnout, občas se vztekat, kroutit hlavou, ale určitě vás to bude nutit pokračovat ve čtení. Jak tohle může asi dopadnout? Správný psychothriller by měl být plný zvratů, které nečekáte. Můžu říct, že v tomhle případě si jich užijete poměrně dost. Nezapomeňte na konci knihy zavřít pusu, určitě vám brada spadne úžasem, stejně jako mně.

Sandie Jonesová napsala originální psychothriller se zápletkou, která se tváří banálně a obyčejně. Děj vás chvílemi ukolébá do pocitu jistoty, že víte, či aspoň tušíte, kam příběh bude směřovat, abyste po pár kapitolách nabrali vítr do plachet a vydali se do neznáma. Právě ze zápletky autorka vytěžila maximum a ukázala, že v tomto žánru lze čtenáře ještě překvapit.

Víte, kdo bude mezi těmi, komu knihu doporučím? Moje tchyně. Znám ji už dvacet let, kromě toho, že je skvělá a rozumíme si, mám v malíku i její čtenářský vkus. Dám ruku do ohně za to, že se jí Matčina hra bude líbit, stejně jako všem, kteří rádi sáhnou po dobrém a napínavém románu.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, na jehož eshopu si knihu můžete koupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: