Design a site like this with WordPress.com
Začít

Sbohem, Paříži

Violoncelistka Grace se po prožitém traumatu smiřuje s faktem, že její mistrovská hra nikdy neovládne koncertní pódia. Žije poklidně v malebné anglické vesničce, věnuje se výrobě a opravě hudebních nástrojů. Miluje Davida, se kterým udržuje vztah na dálku. David žije v Paříži a je… ženatý. Pokud to pracovní nasazení obou dovolí, scházejí se střídavě v Paříži a u Grace doma. Při jednom z pobytů ve francouzské metropoli David zachrání život těhotné ženě, která málem spadla do kolejí. Vlivem médií se z něj stává slavná osobnost, vycházejí o něm články, objevují se fotografie. Nastává takzvaný dominový efekt. Najevo vycházejí dosud skrytá fakta o Davidově životě, o nichž Grace neměla nejmenší tušení, a která se citelně dotýkají i jí samotné. Stejně tak, jako když kompletuje kousky poškozených hudebních nástrojů, aby je opravila, musí znovu poskládat i svůj život. Podaří se jí to?

Kniha Sbohem, Paříži se na první pohled tváří jako klasická romance, ale jakmile se začtete, zjistíte, že opak je pravdou. Tohle není typická lovestory, do rukou se vám dostává úžasný příběh, který má něco navíc. Vypráví sice o lásce, s níž to bývá jako s mýdlovou bublinou; je krásná, ale křehká a může snadno prasknout, ale důležité je něco jiného. Víra v sebe sama, v to, že člověk, ač to někdy na první pohled nevypadá, má v sobě spoustu síly, aby šel dál. A na příkladu křehké Grace, která celý život bojuje s traumaty, právě tohle autorka dokazuje. Dává důraz na přátelství, jehož síla dokáže setřít i generační rozdíly. Velkým bonusem je přiblížení Graceiny práce s hudebními nástroji, dozvíte se, jak se postupuje při jejich opravě a jak to v takové dílně vypadá.

Vydejte se s Grace do elegantní Paříže, hudbou rozjásané italské Cremony, pobuďte v poklidné anglické vísce. Užijte si podmanivý styl Anstey Harrisové, četba Sbohem, Paříži se snadno stane návykovou záležitostí. Autorka píše o tématech, jež někdy dokáží potrápit duši, lehkou rukou, s pochopením pro slabosti hlavní hrdinky.

Dojemný, zábavný, upřímný a okouzlující příběh plný hudby, která zní z každé stránky si získá všechny romantické duše, které hledají nevšední zážitek z četby.

Román najdete také v nabídce portálu Megaknihy.cz, které vám z vlastní zkušenosti můžu doporučit pro MEGAlevný nákup, MEGArychlost, MEGAvstřícnost a MEGAnabídku rozmanitých titulů.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: