Design a site like this with WordPress.com
Začít

Takoví normální #přátelé

Propadli jste kouzlu sociálních sítí? Je pro vás pohodlnější bavit se s druhými přes počítač než si s nimi zajít na kafe? A jste nervózní, když jste na chvíli offline? Teď si představte, že můžete svůj život změnit v dokonalý, ukázkový, takový, prostě takový, jaký jste si přáli žít, ale nikdy se tak nestalo. Becca to dokázala. Má skvělou práci, nádherného manžela, dítě a krásný dům. O tom, jak báječně si žije, nezapomíná zpravovat facebookové přátele v pravidelných statusech.

Lizzie, její bývalá kolegyně, zjistí, že Becca si to všechno vymyslela a snaží se přijít záhadě na kloub. Rozjíždí nebezpečnou akci, v níž figuruje i James, bývalý přítel Beccy. Kdo je tady vlastně oběť? Jak moc mohou sociální sítě ovlivňovat váš život?

Thriller, nebo spíše psychothriller Takoví normální #přátelé je typem knihy, kterou byste v knihkupectví či knihovně snadno přehlédli. Neoplývá typickými knižními rozměry, je to menší paperback, takže balení ideální na cesty. Ani obálka není až tak výrazná, aby vám do oka padla na první pohled. Ale nenechte se zmást, nenechte si tento titul utéct, za přečtení stojí!

Příběh je rozdělen do pěti části, ve vyprávění se střídá Lizzie a Becca, do textu jsou zakomponovány také policejní výslechy, které přidávají na naléhavosti. Nevíte, na čem jste, každá z žen má svou verzi, svou pravdu a svůj úhel pohledu. Autorka si se čtenářem pohrává, zdánlivě klidné tempo je jen ticho před bouří.

Nechci se tentokráte rozepisovat o hlavních postavách, abych nenarušila pocit napětí, protože vážně nebudete vědět, na čem jste. V tomto mi Sarah Aldersonová připomněla Ruth Rendellovou a její proslulé psychothrillery s dokonale vyšinutými hrdiny, jejichž chování a činy dokázaly smést ze stolu všechny možné teorie, které se čtenáři honily hlavou. Tady je to stejné, šokující zvraty a konec, který… no, však uvidíte sami.

Autorka představila aktuální téma dnešní doby, a to sociální sítě. Dokážou spolknout veškerý volný čas, občas nás hodně ovlivňují. Je až s podivem, jak člověk přes ně může působit na druhé, co může upravit a změnit, aniž by to jeho virtuální přátelé, s nimiž se mnohdy osobně nezná, poznali.

Nenápadná kniha s akčním příběhem plným napětí a nervy drásajících obratů v ději by neměla uniknout nikomu, koho problematika sociálních sítí a virtuálního života zajímá.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, na jehož eshopu si knihu můžete zakoupit.

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: