Mrtvý vrah taky vrah

Zdroj: Chrudimka.cz

Už počtvrté se na scénu vrací oblíbený policista Mark Heckenburg, zvaný Heck. Tentokrát neoperuje v Londýně, ale v zapadlém a bohem zapomenutém kraji v Severní Anglii. Kdysi zde řádil šílený vrah a jak to vypadá, je zase zpátky a zabíjí hlava nehlava. Heck a jeho kolegové ví, že to není možné,  byl přeci zastřelen. Jenže všechny indicie svědčí o opaku. Policie musí vynaložit veškeré síly a dovednosti, aby sadistického maniaka zastavila dřív, než vyvraždí celou vesnici. Mrtvý muž přichází a s ním především strach.

Tato kniha se mi do rukou dostala jako druhá v pořadí. Jak už to u takovýchto sérií bývá, vůbec nevadí, čtete-li  je napřeskáčku nebo jednu konkrétní pojmete jako samostatný příběh. Autor vždy v kostce sdělí potřebné informace shrnující podstatné události v životech hlavních postav. Nejinak je to i v tomto případě.

Už ve Stalkerech mě Paul Finch přesvědčil, že dokáže čtenářům nabídnout nejen pořádnou akci, takže máte pocit, že sledujete našlapaný film, ale vymyslí i šokující zápletku.

Devizou Mrtvého muže je kromě vraha, jenž kosí vše živé bez mrknutí oka a je jedno, jestli je to muž nebo žena, také výběr prostředí. Když se malebná, horská vesnička ponoří do hustého závoje listopadové mlhy, v němž není vidět ani na krok, rázem se z ní i jejího okolí stává past. Spolu s Heckem bloudíte nehostinnou krajinou a nevěříte už ani sami sobě.

Další trefou do černého je i časový úsek. U akčních thrillerů a detektivek platí, že čím kratší, tím lepší. Je obdivuhodné, kolik strachu, nejistoty a napětí dokázal autor vměstnat do několika hodin a kilometrů, které dělily policii od vraha a navodit tak téměř hororovou a mysteriózní náladu.

Paul Finch umí zaujmout. Ať už zápletkou, nebo vykreslením vztahových vazeb mezi hlavními hrdiny. Na Hecka čeká nový milostný vztah, ale i ostré slovní přestřelky s kolegyní Gemmou, s níž kdysi žil.

Tohle našlapané krimi bude bavit všechny příznivce klasické anglické detektivky, která neztrácí typický šarm, ani když se oblékne do moderního kabátku.

Za recenzní e-book děkuji portálu Chrudimka.cz, kde recenze primárně vyšla

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s