Design a site like this with WordPress.com
Začít

Jen se tě trochu dotknout

Zdroj: Chrudimka.cz

Jubilee Jenkinsová je alergická na lidi. Doslova. Jakýkoliv dotek, i jen letmý, by ji mohl zabít.

Představte si, že byste se nemohli dotknout druhých lidí, dát někomu pusu, poklepat kamaráda po rameni, obejmout mámu… Šílené, že? Není divu, že se Jubilee uzavřela do sebe a přestala vycházet z domu. Po smrti matky se však musela vzchopit a najít si práci. Zakotvila v knihovně, kde se její knihomolské srdce cítí jako ryba ve vodě.

Erik se jen nedávno rozvedl, dcera, která zrovna vstoupila do osidel puberty, ho ignoruje a adoptivní syn žije v jakémsi vlastním superhrdinském světě. Erik a Jubilee se potkávají v knihovně a vypadá to, že by si mohli rozumět i víc než jako přátelé. Jenže stačí jen dotyk a Jubilee může zemřít. Má taková patová situace řešení?

Tohle není typický román o lásce. Colleen Oakleyová s velkým pochopením a nadhledem nahlíží do duše mladé ženy sužované smrtelnou alergií a fobií, kvůli kterým má problém začlenit se do běžného života. Autorka sleduje vývoj hlavní hrdinky od dob, kdy nedokázala ani otevřít dveře pošťákovi, nakoupit si v obchodě nebo posekat trávu na zahradě, až po pozvolné první samostatné krůčky. Colleen Oakleyová sama přiznává, že alergie, kterou popisuje, lékařsky prokázána není, přesto se ji podařilo vystihnout podstatu nemoci naprosto věrohodně.

Děj plyne jen velmi pomalu, pozvolna a je prostý velkých akcí a gest. Ocení jej čtenáři, kteří milují poklidné příběhy, které nikam neodbočují a drží se osvědčeného schématu. Dvě křehké duše ztracené ve světě, jemuž až tak úplně nerozumí, si získají fanoušky romantických knih.

Atraktivitu zvyšuje i prostředí knihovny, jehož kolorit dotváří svérázní návštěvníci.

Kromě stěžejní zápletky se autorka zabývá také rodinnými vztahy, zejména křehkými vazbami mezi rodiči a dětmi, ať už vlastními či adoptivními. Mohlo by se zdát, že zpracovává příliš mnoho témat najednou, ale není to tak. Vše do sebe zapadá a odpustit jí proto můžeme i lehce otevřený, trochu hollywoodský konec, který příběh činí trochu kýčovitým.

Stačí jen dotyk je zábavná a romantická kniha, která dokazuje, že i ty největší překážky se dají překonat, pokud opravdu chcete.

Za recenzní e-book děkuji portálu Chrudimka.cz, kde recenze primárně vyšla

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: