Pekárna v Brooklynu

Odložte skořicový šnek, který jste ochutnali spolu s knížkou Kavárna v Kodani. Kate už svůj příběh prožila, na řadě je její kamarádka Sophie. Že si je vám povědomá? Spolu s Kate strávila hygge týden v Dánsku. Tentokrát máte možnost poznat ji blíže prostřednictvím druhého počinu Julie Caplinové Pekárna v Brooklynu, který opět vydalo nakladatelství Cosmopolis.

Sophie si žije poměrně spokojeně. Pracuje v časopise, je zamilovaná do svého přítele Jamese a tak bez výčitek odmítne nabídku půlroční stáže v New Yorku. Ke štěstí jí chybí jen vdavky. Jenže vezměte si někoho, kdo už ženatý je a má dítě! Když Sophie na nepříjemný fakt, o němž se jí James jaksi zapomněl zmínit, přijde, bere New York všemi deseti. Doufá, že jí nová práce i atraktivní prostředí pomůže na proradného snoubence zapomenout. Potkává nové přátele i pracovní příležitosti, ochutná hříšně dobré dortíky své bytné Belly a odolává Toddovi, novému kolegovi, který je po čertech přitažlivý. Jenže Sophie má zlomené srdce, na lásku v něm momentálně není místo. Pro nikoho. Anebo snad ano?

Kavárna v Kodani pro mě byla milým překvapením, co se knih v žánru romantické literatury týče. Nabídla spojení stále víc populárního životního stylu hygge a zábavného, vtipného příběhu o lásce. Byla jsem tedy moc ráda, že se na knižní trh dostalo volné pokračování v podobě Pekárny v Brooklynu, v němž prostor dostala Sophie, vedlejší postava z Kavárny v Kodani.

Opět se jedná o pohodové a odpočinkové čtení, které vás naladí na romantickou notu. New York můžeme považovat, co se filmové i knižní destinace týče, za téměř legendární – Stačí vzpomenout film Samotář v Seattlu, seriál Sex ve městě nebo romány Zbožňuju New York, Noc v Central Parku, či Snídaně u Tiffanyho. Jeho úžasnou atmosféru, rušné ulice, vůně kávy linoucí se od dveří Starbucks, to vše vám spolu s nadýchaným cupcakem Julie Caplin nabízí. Nahlédneme i do zákulisí práce v lifestylovém časopise, kde je Sophie během stáže zaměstnaná.

Vedle Sophie se autorka opět zaměřila na vedlejší postavy, které v Sophiině životě mají své místo. Seznamujeme se s energickou majitelkou pekárny Bellou, charismatickým Toddem, jenž Sophii dokonale zamotá hlavu, tajemným bylinkářem Wesem, kteří příběhem také zahýbou.
Romantická linie je možná trochu předvídatelná, ale to vůbec nevadí, s tím se dokonce počítá. Dočkáme se milostné zápletky i humorných situací, které příběh příjemně odlehčí. I tady stěžejní roli hraje káva a jídlo, konkrétně sladké dezerty, takže zabrat dostávají i chuťové buňky.

Takže, vítejte v New Yorku, držte si kelímky a nenadrobte si na svetr, až budete při čtení mlsat něco dobrého. Nezbývá než se těšit na třetí knížku z pera Julie Caplin, která by se měla odehrávat v Paříži, o la la. 🙂
Opět se nezapomeňte pokochat překrásnou obálkou, již vytvořila, stejně jako tu předchozí, Kateřina Brabcová.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, na jehož eshopu si knihu můžete koupit.

4 komentáře: „Pekárna v Brooklynu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s