Den, kdy se to stalo

Maggie stojí před soudem a čeká na verdikt poroty. Je souzená za zabití. Ale koho? Co strašného provedla? Abychom na naléhavé otázky dostali odpovědi, musíme se ponořit do nedaleké minulosti Magiina života.
Nuala Ellwood přichází s druhým románem, snad ještě naléhavějším, než byla prvotina Co zbylo z mojí sestry, která dokázala rozeznít emoce tak, že to bylo doslova na kapesník.

Musíme se vrátit o měsíc zpátky. Maggie se probouzí v nemocnici z kómatu. Dozvídá se tu nejhorší zprávu, jakou si nikdo nepřeje slyšet ani ve snu. Její dcera Elspeth je mrtvá. Maggie ji nechala zamčenou v autě, které sjelo do vody a dívenka se utopila. Nešťastná matka chce mluvit s manželem, vypadá to, že Sean zmizel nadobro. Ale proč? Maggie si skoro nic nepamatuje, je pro ni těžké složit střípky roztříštěné paměti. Podaří se jí zjistit, co se vlastně stalo? Kam a z jakého důvodu odešel manžel?

I tentokrát autorka hraje na čtenářovy city. Psychicky zlomená matka, mrtvé dítě, to nenechá chladným asi nikoho. Příběh má od počátku stísněnou atmosféru, Maggiino zoufalství čiší z každé stránky. Je vidět, že Nuala Elwood hru s emocemi ovládá mistrně. Vrací se do dětství hlavní hrdinky a naznačuje, že už tam nebylo něco v pořádku. Každá kapitola začíná podivnými dopisy mladé dívky zavřené v ústavu, které adresuje své matce. To je hodně zajímavý fakt, jenž vám zamotá hlavu. Není totiž vůbec jasné, jakou souvislost s hlavní hrdinkou dopisy mají.

Maggiin boj s pamětí i snaha o nový start v životě bez dcery i manžela je náročný. Pomoc přichází od sociální správy, ženě je přidělena pečovatelka, která jí se vším pomáhá. Tady jsem byla překvapena, jak sociální systém v Británii funguje – na rozdíl od kritizovaného zdravotnictví.

Tvrdím, že už jsem tak trochu „postižená“ čtením thrillerů, protože vždycky podezírám všechny ze všeho. Stejně tomu bylo i tady, takže překvapení z toho, že vše je jinak, než jsem myslela, bylo na místě. A že se to autorce povedlo! Spojila všechny povytažené nitky příběhu v poměrně dramatické vyústění, tak jak to u správného thrilleru má být.

Určitě si tento thriller přečtěte, není to typická akce za akcí, tentokrát je to zaměřeno spíše na emoční stránku, která je zde opravdu výrazná.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Domino, na jehož eshopu si knihu můžete koupit.

2 komentáře: „Den, kdy se to stalo

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s