Jak ti zmizet ze života

Margaret má všechno, o čem sní většina dívek a mladých žen. Je krásná a chytrá, zasnoubila se s úžasným mladíkem a výhledově ji čeká práce snů. To chcete. Co takhle ještě žádost o ruku? To chcete taky. Maggie má důvod k radosti, jenže než si své štěstí stačí uvědomit, v jediném okamžiku o ně přichází. Sny se mění v horor, vysněná budoucnost končí na nemocničním lůžku. V takové situaci můžete na všechno buď zanevřít, anebo jít dalším dnům vstříc s hrdě vztyčenou hlavou. Co si vybere Margaret? Dokáže se odrazit ode dna a bojovat, nebo se poddá tragickému osudu?

Jak ti zmizet ze života je jednou z těch knih, které se vryjí do srdce i paměti.
Pozor, možný spoiler k jiné knize!
Jestli jste si zamilovali téměř už legendárního Willa Traynora z knihy Než jsem tě poznala, (a následně ho prokleli pro jeho nezvratné rozhodnutí), bude se vám líbit i Margaret. S Willem ji spojuje tragický osud, ale zatímco Will své trápení dobrovolně ukončil, Margaret jede dál. Je to nezdolná osoba, hrdinka, ke které je velmi snadné si vybudovat sympatie. Mně osobně připomněla Honor z románu Králův generál (Generál jeho veličenstva), jež na tom byla po zdravotní i povahové stránce stejně jako Margaret. Prostě holky dávají těžkosti asi líp. 🙂

Příběh celkově vyznívá hodně optimisticky, zároveň to není nic motivačního, co by vás od čtení mohlo odradit.
Smutné věci jsou odlehčeny humorem, ale takovým, že se občas zasmějete doslova od srdce, i když jste před malou chvíli zamáčkli slzu.
O tom, že Katherine Center má dar popsat náročné a těžké věci odlehčeně, aniž by je nějak bagatelizovala, jsem se přesvědčila už u její první knihy Všechno zlé je k něčemu dobré, v níž se hlavní hrdinka musela vyrovnat s nečekaným těhotenstvím.
A totéž se jí podařilo i v novince Jak ti zmizet ze života.

Margaret čeká nejen perná rehabilitace s protivným fyzioterapeutem, ale především prozření. Zjistí, že někteří lidé v jejím životě dávají příliš velkou důležitost povrchní kráse, takže když jste roztříštění napadrť, nemáte už pro ně cenu. Uvědomí si, co pro ni znamená rodina, a jak snadno se může rozbít. Možná vám určité věci přijdou svým způsobem jako klišé, které jste už četli dřív (ano, pořád se vám tam bude jako paralela proplétat Will Traynor), ale co. To, že Margaret potkaly špatné věci neznamená, že rezignuje na vše ostatní.

Jak ti zmizet ze života je i přes smutné téma pozitivně laděná, vtipná a ztřeštěná kniha. Smála jsem se u ní, zároveň měla slzy v očích. Je tam vše, ztráta, naděje, love story, rodinné tajemství… Můžu ji jen a jen doporučit. A než začnete číst, potěšte oko tou nádhernou obálkou, kterou vytvořila Kateřina Coufalová.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Domino, na jehož e-shopu si knihu můžete zakoupit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s