Obchodník s hudbou

Píše se rok 1988. Hudební svět se pomalu ale jistě přeorientovává z vinylu na plast. Jednoduše řečeno, začaly se objevovat první kompaktní disky, CD, slibující nezničitelnost nahraného záznamu. Ano, není nic horšího, než poškrábaná deska, kterou jsme poslouchali snad tisíckrát a kvůli škrábanci už nemůžeme. Jenže když se vám vinyl vryje hluboko pod kůži, jen těžko ho budete měnit. Právě tak to cítí Frank, majitel malého zapadlého krámku s hudbou. Desky jsou celý jeho život, Frank se muzikou dokáže trefit do srdce každého svého zákazníka. Jen to jeho zůstává bez lásky, Frank se nikdy neoženil. Když jednoho dne před jeho obchodem omdlí mladá žena, jeho svět se obrací naruby. Kdo je záhadná Ilse? Tuhle otázku si klade nejen Frank, ale i jeho přátelé. Ti všichni se pokouší zjistit, co je neznámá návštěvnice zač. Frank se musí vyrovnat s novými pocity, ale i s faktem, že nové technologie nezastavíš. Zachrání Frank svoje desky a najde lásku, nebo přijde o všechno?

Frank vás dostane svou nemotorností a dobráckou povahou. Je mu čtyřicet, ale máte pocit, že je v něm pořád kus šestnáctiletého kluka, kterému byste nejraději přátelsky prohrábli vlasy. 🙂 Frank dokáže něco, co mu můžou terapeuti celého světa závidět. Umí vybrat přesně takovou hudbu, jakou právě potřebujete, muzikou dokáže vyléčit zlomené srdce, vrátit lásku vyhaslému vztahu, nebo jen tak potěšit duši. Jen sám sobě pomoct nedokáže, nese si v sobě traumata ze svérázné výchovy matky Peg. Ta ho naučila lásce k hudbě, ale nedokázala mu dát to, co potřebuje každé dítě, lásku a city. Naštěstí má Frank kolem sebe spoustu přátel, kteří nad ním drží ochrannou ruku.

Autorka je původně divadelní herečka, psát začala až po dvacetileté kariéře. Píše s neuvěřitelnou lehkostí a zároveň velkým porozuměním pro slabosti svých hrdinů. Popisuje nejen psychické problémy, které mohou člověka určitým způsobem paralyzovat, do příběhu vkomponovala také strach z neznámého, ve Frankově případě to byla obava z příchodu nové technologie, jež vytěsní jeho milovaný vinyl, za nějž se celý život schovává.

Jestli milujete snovou a kouzelnou Amelii z Montmartru a podobné příběhy, v nichž člověk čeká na tu pravou lásku třeba i celý život, určitě si zamilujete i román Obchodník s hudbou, v němž v hlavní roli vystupuje vinyl, vinyl, a ještě jednou vinyl. 🙂 Romantika říznutá britským humorem, laskavá atmosféra vinoucí se celým příběhem, to vše v brilantním překladu Lucie Mikolajkové.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si můžete titul zakoupit.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s