Design a site like this with WordPress.com
Začít

Sběratelka parfémů

Čerstvá novomanželka Grace Munroeová by se měla samým štěstím vznášet. Jenže manželství není takové, jak si představovala. A ke všemu musí ještě řešit jedno nečekané překvapení…

Grace se dozvídá, že se stala dědičkou po Evě d´Orseyové. Problém je v tom, že Grace žádnou osobu tohoto jména nezná. S obavami se vydává do Paříže, aby se o záhadném dědictví dozvěděla víc. Tajemství, které odhalí, jí obrátí život vzhůru nohama. 

Kniha přináší osudy dvou žen, které mají mnoho společného. Co všechno je spojuje, postupně odhalí nevšední, parfémy provoněný příběh, psaný tak jak to mám ráda, stylem, kdy se prolínají různé časové roviny. Padesátá léta dvacátého století, Londýn plný večírků a vybrané společnosti, to je život Grace. Ten Evin se odehrává na sklonku dvacátých let, jen o necelých dvacet let dříve, v New Yorku i Paříži.
Zatímco od Grace se očekává, že bude vzornou manželkou, která se věnuje domácnosti a manželovi a na „hlouposti“ nemá čas, Eva řeší úplně jiné starosti.
Je odkázaná sama na sebe a musí si vydělávat na živobytí. Bude cestou k lepšímu životu práce pokojské v newyorském hotelu? Čekají na ni nejen povinnosti, ale také setkání s neuvěřitelnými lidmi. Stane se múzou výrobce parfémů, který její podstatu zachytí v jedinečném parfému. 

Mám ráda staré časy, které jsem sama nezažila. Ještě raději si o nich čtu a nasávám atmosféru, která se z příběhů line. Sběratelka parfémů není výjimkou. Pokud už máte něco načteno, stejně jako já brzy zjistíte, co Evu a Grace spojuje. Vůbec to nevadí, i tak si nevšední příběh užijete. Mezilidské vztahy, vášeň, láska a tajemství parfémů vás ke knize zaručeně přiková.

Sběratelka parfémů mě zaujala hned od první stránky. Užila jsem si příběhy obou hrdinek, jakož i kulisy, v nichž se děj knihy odehrával. Rušný New York, bohémská Paříž i snobský Londýn. Bavilo mě objevovat záhady kolem tajemného parfému a spolu s Grace pátrat po záhadné Evě.

Autorka píše opravdu poutavě, určitě bych si od ní ještě něco ráda přečetla.

(Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora)

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: