Tady a teď


Tady a teď. Jak výstižný je název knihy, která přináší čtenářům příběh dvou lidí,
kteří se vlastně ani nemuseli potkat nebýt toho, že ONA letěla na svatbu svého bývalého snoubence a ON se vracel z návštěvy umírajícího otce, kterého desítky let neviděl.

Joanna je svobodná bezdětná pětatřicítka. Před několika lety se měla vdávat za muže svých snů, jenže těsně před svatbou zjistila, že svého snoubence vlastně až tak nemiluje
a svatbu zrušila. Joanna se od té doby plácá v krátkodobých vztazích, které jsou většinou jen na jednu noc. Když dostane od svého ex pozvánku na svatbu, vidí v tom příležitost, jak jej dostat zpátky. Možná se tehdy jen unáhlila.

Dean, je sebevědomý manažer, kterému v životě vše vychází. Ženy se o něj perou, v práci se mu taky daří, ale přece jen existuje něco, o čem s nikým nemluví. Celý život si v sobě nese trauma z dětství, kdy jejich rodinu opustil otec, který nezvládl život po boku chaotické alkoholičky. Dean a jeho sestra Zoe si prožili opravdu krušné dětství. 
A Dean od té doby na manželství nevěří.

Když se ti dva setkají v letadle, zprvu to vůbec nevypadá, že by mohli mít něco společného. Nervózní Joanna, která letí poprvé, se chová ztřeštěně a Deana dost otravuje. Ale let je dlouhý a našim spolucestujícím se nakonec přece jen podaří prolomit ledy. 

Adele Parks opět ukázala, že umí psát. Román Tady a teď je příběhem lidí, do jejichž osudů zasáhne náhoda. Určitě jste mnohokrát přemýšleli nad tím, jaký vliv mají náhodná setkání na váš život. Potkali jste lidi, jež vám životem rychle proletěli, jakož i ty, kteří v něm nechali stopu. Tahle knížka je právě o tom, jak moc dokáže náhodné setkání ovlivnit život. Bude to tak i s životy našich hrdinů?  

Kromě Joanny a Deana se v knize setkáváme s Eddiem a Clarou, také dost podstatnými hrdiny, kteří zahýbou dějem.
Čtyři vypravěči, několik časových rovin – mohlo by se zdát, že čtenář bude zmatený. Ale není tomu tak, autorka každého hrdinu nechává promlouvat svým osobitým stylem. 
Opět jsem se přesvědčila o tom, že Adele Parks je spisovatelkou, která dokáže zaujmout nejen tématem, ale hlavně čtivým stylem, který je zárukou toho, že knížku neodložíte, dokud nepřečtete poslední stránku.

(Za recenzní výtisk děkuji nakladalství Domino)

1 komentář: „Tady a teď

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s