Mango, láska a kari

Wali pracuje jako manažerka ve firmě, která distribuuje hračky. Jejím velkým přáním je otevřít si e-shop s indickým kořením. Vnitřně cítí, že ji její práce neuspokojuje tak, jak by se slušelo. Její dlouholetý vztah s přítelem Viktorem ustrnul  na mrtvém bodě a ona ví, že je na čase začít novou životní kapitolu.
Nemá sice žádné bližší zkušenosti s indickou kuchyní, je tady však výborná kamarádka Oli, která s Wali prožívá všechno dobré i zlé, a taky Shahid, Pákistánec, žijící už léta v Praze, kde vede obchod s kořením a exotickou zeleninou.
Wali se u Shahida učí poznávat indickou kuchyni, ke které dříve blízký vztah neměla. Seznamuje se nejen  s exotickými přísadami, které činí jídla tak chutná a specifická, ale také blíže poznává Shahida. Je možné, že se do něj zamilovala? Podaří se jí otevřít vysněný obchůdek? A jak to nakonec dopadne s dosavadní prací a s Viktorem? O tom vypráví knížka Mango, láska a přátelství


Mám ráda knížky z „moťácké“ edice Příběhy psané s chutí a zároveň nevyhledávám knihy, jejichž hrdinky se zamilovávají do exotických cizinců. Pár jsem jich sice přečetla, ale vždy jsem si ťukala na čelo, jestli jsou ty holky, s prominutím, normální, protože to skoro nikdy nedopadlo dobře.
Byla jsem tedy zvědavá, jak se toto citlivé téma vyvrbí v téhle knížce.
Je napsaná čtivě, příběh vypráví přímo Wali. V knížce se snoubí láska, přátelství a vášeň pro exotickou kuchyni. 
Wali má můj obdiv, že se dokázala vymanit ze zajetých kolejí stereotypního života a šla za svým vysněným cílem, ke kterému vedlo hodně překážek.
Ani s tou láskou to nebylo příliš jednoduché, nemyslete si, že byla hned ruka v rukávě. 🙂 No, ale o tom si už přečtete sami.

Mně osobně se knížka líbila nejen pro příběh, který není tím klasickým „Bez dcerky neodejdu“. Nechybí v něm ani recepty na typická indická jídla, které jsou psány opravdu s chutí, člověk má nutkání je hned vyzkoušet.
Líbil se mi i popis způsobu, jakým Indové jí. Placky, které jsou nezbytnou součástí indické kuchyně, srolují do misek a těmi si jídla nabírají. Příbory nemají šanci. 🙂
Moc ráda bych navštívila nějakou typickou indickou restauraci a tenhle způsob si vyzkoušela.
Máte-li rádi knížky, ve kterých se to hemží dobrým jídlem nebo rádi vaříte a zkoušíte nové recepty, je tahle knížka s půvabnou obálkou určená právě vám.

(Za recenzní výtisk děkuji autorce)

Autor: Zápisky jedné knihovnice

Knihovnice tělem i duší.

3 komentáře: „Mango, láska a kari“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: